לשריון מקום למועד הקרוב ולשאלות לחץ כאן

תכנית הטיול / ״דרך המלח״ בלב הקרפטים ברומניה

בעונה הפסטוראלית היפה בשנה, באביב האירופאי המתעורר לאחר הפשרת השלגים, נרכב במהלך חמשת ימי הרכיבה לאורך כ – 150 ק”מ בתוך שמורת טבע לאומית “Harghita” בלב הקרפטים, נחצה נהרות ונחלים דרך כרי הדשא והיערות האינסופיים של אורן ואשוח , בין חוות ציוריות וכפרים שלווים שכמו נלקחו מאגדות האחים גרים, מוקפים בטבע בתולי שרק עם סוסים ניתן להגיע אליהם. בלילות נתארח בבתי חווה אותנטיים עם מיטב האוכל המסורתי .
בכל בוקר עד החזרה לחווה, נאכף את הסוסים ונמשיך ברכיבה אל תוך היערות עם חיות הבר והדובים.. (כ- 4000.. מסתובבים חפשי והלוואי שניראה אחד גם הפעם..) נטפס לפסגות עם הנופים המרהיבים, שם נעצור לארוחות פיקניק שניקח אתנו בכל בוקר וכמובן עצירות לקפה ולתה.
שעות הרכיבה בממוצע כ 6 שעות בין 25-35 ק”מ בכל יום.
את הרכיבה מוביל מדריך רכיבה מקומי מנוסה שמכיר היטב את השטח .

יום
1

נצא בטיסת בוקר מנתב”ג לבוקרשט משם נמשיך בהסעה כ 350 ק”מ לעיירה “גיאורגני” (המרוחקת כ 15 ק”מ מהחווה) ללינה במלון מקומי כולל ארוחת ערב, במהלכה נקבל הנחיות ומידע נוספים על המסלול ועל ההתארגנות לתחילת הרכיבה למחרת .

יום
2

לאחר ארוחת הבוקר נוסע לחווה ברכב 4*4 , כל אחד יקבל את הסוס וציוד הרכיבה שיותאמו לו ומשם נתחיל את מסע הרכיבה לאורך חמשת ימי הרכיבה. נקודת העצירה הראשונה להשקיית הסוסים תהיה לצד נהר ה “Olt” משם נתחיל בטיפוס לכיוון“Sóvetőhavas” דרך סבך היער לפסגת הר “Sipos”(1568 מ”ר) שם נעשה את הפסקת הפיקניק הראשונה שלנו עם תצפית לצפון שמורת/מחוז Hargita . לאחר ההפסקה נרד מפסגת ההר ל “Loknyereg” דרך מעבר פראי לכפר הקטן “Izvorul Muresul” שם נלון את הלילה עם ארוחת הערב אצל המארחים החביבים.

יום
3

לאחר ארוחת הבוקר ,נאכף את הסוסים, ונתחיל ברכיבה לקראת המעבר של נהר “Maros” לתוך היערות הצפופים של “הרגיטה”. נקודת הטיפוס הראשונה “CsikMagasa” (1153m) משם נמשיך בטיפוס קל להר “Osztoros” (1384m) שם נעצור לארוחת הצהריים עם הנוף המרהיב שמשקיף לעמק “Gheorgheni” וההרים “Giurgiu” כשרוצעת הרי הקרפטים באופק. משם נרד לכיוון הגסטהאוס שם נאכל את ארוחת הערב ונלון את הלילה .

יום
4

יום הרכיבה השלישי יוצא לעבר רמת הרגיטה ,plateau of Harghita וזה הזמן להתחיל קצת בדהירות , לסיום התצפית אנחנו מגיעים לאגם המים “Zetelaki” משם נחצה את נהר “Sikasszó” מהצד הדרומי של הרי “Görgény .לא קל לעזוב את יערות האורנים שכמו בסיפורי האגדות כשאת הלילה נעשה בפנסיון בכפר “Székelyvarság” .

יום
5

לאחר ארוחת הבוקר נצא מהחווה מוקפים במרחבים וכרי הדשא ונתחיל בטיפוס אל דרך המלח “”salt way ,אזור עטוף סודות שחושף במעט את ההיסטוריה של התושבים שהיו מעורבים בהעברת “הזהב הלבן” (המלח) באמצעות קווי התחבורה דאז הנהרות שעוברים דרכם.
ארוחת הערב ולינה בבית הארחה.

יום
6

יום הרכיבה האחרון , מוקדם בבוקר אנחנו עוזבים את בית ההארחה לאזור שהוא מעין מבוך של זרמים אל אגן “Gyergyó” ,אחרי מספר דהירות נגיע לנהר “Maros” שמציין את סוף דרך המלח. זה הזמן להתאוששות ומנוחה להשקיית הסוסים.
המסע מסתיים בחווה. נפרוק את הציוד וניפרד מהסוסים לשלום. רכב החווה יסיע אותנו למלון בו היינו בלילה הראשון בגיאורגני“Gheorgheni” לארוחת ערב אחרונה, ואם יהיה זמן גם לסיור חפשי וקניות בעיר.

יום
7

לאחר ארוחת הבוקר נתארגן ליציאה עם ההסעה שתחכה לנו במלון , יום שוק מסורתי מתקיים בד”כ בשבת בעיירה במידה ופתוח נבקר בו לקניות , משם נמשיך לכיוון שדה התעופה בבוקרשט לטיסה שממריאה לארץ ב 01:25 ב 24/6/18 . (נוחתים בבוקר יום א’ בשעה 04:00)

לפרטים התקשרו:
074-7579772

סוסים וציוד

הסוסים מקומיים מסוג זקלר וליפיקה, חיים יחד בעדר כל השנה מה שמקנה להם מזג טוב, מורגלים לתנאי השטח הייחודיים לקרפטים ונוחים ברכיבה .
האוכפים אינגליש ואינגליש צבאיים , נוחים וברמה מספקת , כולל שקיים.
אין צורך להביא אוכפים מהארץ.

לפרטים התקשרו:
074-7579772

לינה וארוחות

לינה:
במהלך 5 ימי הרכיבה הלינות בפנסיונים איכותיים, כל ערב נגיע ברכיבה לפנסיון חדש וביום האחרון בחזרה לחווה ממנה יצאנו .
הלינה בחדרים משותפים בגדלים שונים החל מ 2 מיטות.

ארוחות:
3 ארוחות ביום ,בוקר , פיקניק לארוחת צהריים וארוחה מבושלת בערב בטעמי המטבח הרומני/הונגרי המסורתיים ,לא כלול משקאות אלכוהוליים

לפרטים התקשרו:
074-7579772

חוויות מצולמות

לפרטים התקשרו:
074-7579772

סיפורי מטיילים

עופר היקר, תודה רבה על הטיול הנפלא ועל השבוע החלומי הזה !! נתראה בטיול הבא

ציפורה לייכטר (מאי 2017) ינואר 12, 2018

אין לי מספיק מילים לתאר את הטבע, את העוצמה ,את היופי ואת הקסם שתמון בכל יער שעברתי, ובכל שביל שדרכתי לנשום את האוויר ההרים הנקי שנכנס לתוך הנשמה וממלא אותה בשקט. והראש?! ריק ממחשבות. הגוף?! מתמלא אנדרנלין בכל צעד .והעיניים ? מה שהן ראו ... אף מצלמה לא תצליח להמחיש .לחלוף על נופים עוצרי נשימה, לראות חיות בר חופשיות, לעקוב אחרי כל תביעת כף רגל של דוב בתקווה לראות אחד. ולמזלי וזכיתי לראות אותו..בטבע (לא מפוחלץ). וההרגשה ? כלכך טובה למדתי המון על עצמי .. ועל הטבע. תודה למועדון רוכבי השטח ישראל ולעפר שגב על חוויה בלתי נשכחת

מאי כהן (מאי 2017) מאי 28, 2017

טיול ברמה גבוהה! חוויה מדהימה! מאורגן למופת מההתחלה ועד לסוף, התוכנית הייתה מעניינת, נופים מדהימים אוכל אוטנטי, סוסים טובים וציוד נח. והכי חשוב, נוצרה כימיה טובה בין האנשים ואנחנו ממשיכים להיפגש כקבוצה לפעילויות שונות גם היום. עפר המון תודה, מצפה לטיולים נוספים 🙂

שירה הויטש (ספטמבר 2016) מאי 15, 2017

הטיול לאזור הרי הקרפטים ברומניה (טרנסילבניה) היה נפלא. התקבלנו ע"י בעלי חווה מדהימים, סוסים מאומנים לטיול ארוך, אוכפים וציוד רכיבה נילווה(שקיים) נוחים ומותאמים להפליא,מדריך(בעל החווה) שמכיר כל שביל באיזור ובסיוע זוגתו (ש"הקפיצה"את הציוד כל יום ללינת הלילה הבא), רכבנו בהנאה מרובה. האיזור ההררי ,היערות האינסופיים, המעבר בכפרים הרומנים האוטנטיים שכבר משולבים בהם פה ושם מבנים מודרניים המפגש עם החקלאים שעדיין מעבדים שדותיהם בכלים של ראשית המאה הקודמת, ורועי עדרי הכבשים והפרות  היה חוויתי. הלינה והאירוח במלוניות (גסטהאוז) עם האוכל הרומני-הונגרי היה לעילא ולעילא. ולעופר, שהכין ועשה עבודת הכנה יסודית, יישר כח!

יוסי בלנדר-גבת (ספטמבר 2016) מאי 15, 2017

חוויה מדהימה יוצאת דופן...מרגשת ומלאת התפעלות מסלול מעניין סוסים נוחים ומדהימים הצוות שמלווה ומקבל אותנו היה מדהים המדריך מהארץ איש מקסים בעל ידע וניסיון. בקיצור טיול ששווה כל אגורה ומומלץ מאוד מאוד.

חנה זיבוב (ספטמבר 2016) פברואר 28, 2017

חוויה מתוך האגדות, ביערות רחוקים, עם נופים שמוצאים רק בהרים הרחוקים סוסים מקסימים, שקשה לעזוב אותם אחרי השבוע המדהים הזה..!
ציוד מעולה, נוח ואיכותי חוויה שכל אחד שאוהב סוסים חייב לעשות...!
ממליצה מאוד לחובבי הסוסים

עדי גדון (ספטמבר 2016) פברואר 28, 2017

לפרטים התקשרו:
074-7579772

עלויות והרשמה


פרטי הטיסות: טיסות סדירות של אל על
המראה מתל אביב ביום א’ -17/6/18 בשעה 07:00 נחיתה ברומניה 09:45.
המראה מרומניה ביום א -24/6/18 ב 01:25 נחיתה בתל אביב ב 04:00 .
מחיר הטיול- 1,990€ לאדם בחדר משותף
תוספת 110 € לאדם בחדר יחיד (רק במלון ב 2 הלילות הראשון והאחרון)
במהלך ימי הרכיבה ב 4 הלילות ,הלינות בגסטהאוזים בחדרים משותפים בגדלים שונים מ-2 אנשים בחדר ויותר.

המחיר הינו 1,990€ וכולל:

טיסה -הלוך ושוב ,מיסי נמל והיטלי דלק.
לינה – 4 לילות בגסטהאוזים לאורך הרכיבה ו-2 לילות במלון 3*
כלכלה – ארוחת בוקר וערב לאורך כולל המסלול .
הפסקות קפה וארוחות פיקניק במהלך הרכיבה.
5 ימי רכיבה כולל ציוד רכיבה.
מבחן רכיבה כתנאי להצטרפות לקבוצה (אותו חובה לבצע תוך 7 ימים מיום ההרשמה).
תחבורה-מיניבוס  ממוזג בהעברות ובסיורים כמפורט בתכנית.
ליווי והדרכה של הקבוצה עם מדריך ישראלי מהארץ עפר שגב (וליווי של המדריך המקומי בכל מהלך הרכיבה דובר אנגלית כנדרש)

המחיר אינו כולל:
• תוספת לחדר יחיד – 110€ (ב 2 הלילות במלון)
• שתייה בארוחות.
• ביטוח רפואי : על כל מטייל לעשות ביטוח אקסטרים של חברת הראל בריאות ומטען דרך דיזנהאוז חיפה. הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול.
• טיפים לנותני שירות-7 € לנוסע ליום.
• ארוחת צהריים בדרך לחווה ובחזרה.
• הוצאות נלוות והוצאות אישיות של הנוסעים וכל הוצאה מעבר לרשום לעיל.

רוצה להרשם? בשמחה!

התקשרו:
074-7579772

אפשר גם לשלוח וואצאפ לעפר שגב 050-5245095 לגבי הרכיבה ומבחן הרכיבה או למלא את הטופס ונציגת דיזנהאוז חיפה – איריס , תיצור קשר בהקדם 04-60304664

עפר שגב ואתר HorseTrips.co.il הינם המשווק של טיול הסוסים מטעם דיזנהאוז חיפה .
דיזנהאוז אחראית על ביצוע ההרשמות,הגביה,הטיסות,תפעול ומענה לצרכים הלוגיסטיים והתיירותיים שעולים במהלך הטיול .