לוטם – נחל צלמון

מסלול מעגלי מקסים בלב הגליל התחתון בבקעת סחנין ,מתחיל מהיישוב לוטם שעל הר חילזון ( 350 מ’ר גובה) לאורך נופים וכפרים דרך מעברי מים ותצפית לכנרת . לרוכבים מנוסים וסוסים בכושר , זמן רכיבה כ 7 שעות כולל עצירות לקפה וצהריים.

יציאה מתוך הישוב לוטם (מומלץ לתאם הגעה מראש עם הקב”ט לכניסת הקרונות בשער וליציאה) מחנים את הקרונות מימין אחרי הכניסה במגרש שליד בית הקברות. מתחילים בירידה למעבר שבין מפגש הנחלים כמון ונחל צלמון, ממשיכים לאורך נחל צלמון דרך הכפרים סלמה לכפר ראס אל עין (כפר של חוטבי עצים, בדיוק כמו בסרטון ובמפה ,חוצים את הכביש ועוברים לאורך ערימות העצים שמכינים להסקה ,בחזרה לאורך הכביש וחוצים שוב מול הכפר ) ממשיכים דרך מעלה כמון שבשמורת הר כמון וחוצים את הכפר הבדואי כמאנה דרך המסגד הגדול שבמרכז הכפר,עוקפים את היישוב מכמנים ממערב לנחל צוף,דרך מעלה צביה בחזרה ללוטם.
את הקטע שבעליה ללוטם כמו שעל המפה ,שהיא דרך סבך ומעבר קשה, מומלץ לא לעבור ולעקוף בדרך אחרת.

* רכבו לפי הקוו הכחול שמסומן על המפה –זהו אחד לאחד אותו טיול שעשינו ונותן תמונה מדויקת של כל נקודה שעל המסלול. המסלול מוטמע בתוך גוגל מפות ואפשר להוריד לכל טלפון , אפשר להגדיל ולשנות את המפה למצב תצ”א עם מידע נוסף . יש אפשרות גם להוסיף למפה תמונות שתצלמו לאורך המסלול גם עבור המטיילים הבאים ,נקודות עצירה ובכלל.

מפה

תמונות ווידאו

פרטים נוספים

לפרטים נוספים על מסלול הרכיבה, ולטלפונים של אנשי קשר בשטח:
אפשר לטלפן ל-050-5245095 או למלא את הטופס בתחתית העמוד ונציג החברה ייצור קשר בהקדם